Produkte > STMICROELECTRONICS > BTA12-400BRG
BTA12-400BRG
BTA12-400BRG STMicroelectronics
BTA12%2CBTB12%20B%2CC.pdf
Hersteller: STMicroelectronics
Description: TRIAC 400V 12A TO220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 50 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 120A, 126A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V
Supplier Device Package: TO-220
Part Status: Obsolete
Current - On State (It (RMS)) (Max): 12 A
Voltage - Off State: 400 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA12-400BRG STMicroelectronics
Description: TRIAC 400V 12A TO220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 50 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 120A, 126A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V, Supplier Device Package: TO-220, Part Status: Obsolete, Current - On State (It (RMS)) (Max): 12 A, Voltage - Off State: 400 V.
Weitere Produktangebote BTA12-400BRG
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BTA12-400BRG BTA12-400BRG Hersteller : STMicroelectronics stmicroelectronics_cd00002267-1204934.pdf Triacs 12A TRIACS