Produkte > NEXPERIA > BUK6607-55C,118
BUK6607-55C,118
BUK6607-55C,118 Nexperia
BUK6607_55C-2937546.pdf
Hersteller: Nexperia
MOSFET BUK6607-55C/SOT404/D2PAK
auf Bestellung 5091 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK6607-55C,118 Nexperia
Description: MOSFET N-CH 55V 100A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 100A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 6.5mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 158W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.8V @ 1mA, Supplier Device Package: D2PAK, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±16V, Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 82 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5160 pF @ 25 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BUK6607-55C,118
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK6607-55C,118 Hersteller : NXP BUK6607-55C.pdf MOSFET N-CH 55V 100A D2PAK Група товару: Транзистори Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
BUK6607-55C,118 BUK6607-55C,118 Hersteller : Nexperia USA Inc. BUK6607-55C.pdf Description: MOSFET N-CH 55V 100A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 6.5mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 158W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.8V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±16V
Drain to Source Voltage (Vdss): 55 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 82 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5160 pF @ 25 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.8V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Part Status: Active
Vgs (Max): ±16V