Produkte > NEXPERIA USA INC. > BUK9M35-80EX
BUK9M35-80EX
BUK9M35-80EX Nexperia USA Inc.
BUK9M35-80E.pdf
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 80V 26A LFPAK33
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-1210, 8-LFPAK33 (5-Lead)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 26A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 31mOhm @ 5A, 10V
Power Dissipation (Max): 62W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.1V @ 1mA
Supplier Device Package: LFPAK33
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 5V
Vgs (Max): ±10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 80 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 13.5 nC @ 5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1804 pF @ 25 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BUK9M35-80EX Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 80V 26A LFPAK33, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-1210, 8-LFPAK33 (5-Lead), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 26A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 31mOhm @ 5A, 10V, Power Dissipation (Max): 62W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.1V @ 1mA, Supplier Device Package: LFPAK33, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 5V, Vgs (Max): ±10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 80 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 13.5 nC @ 5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1804 pF @ 25 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BUK9M35-80EX BUK9M35-80EX Hersteller : Nexperia USA Inc. BUK9M35-80E.pdf Description: MOSFET N-CH 80V 26A LFPAK33
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.1V @ 1mA
Part Status: Active
Vgs (Max): ±10V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 1626 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
BUK9M35-80EX BUK9M35-80EX Hersteller : Nexperia BUK9M35-80E.pdf MOSFETs N-channel 40 V, 3.3 mΩ logic level MOSFET in LFPAK33
Mindestbestellmenge: 3
BUK9M35-80EX BUK9M35-80EX Hersteller : Nexperia 269162938593046buk9m35-80e.pdf Trans MOSFET N-CH 80V 26A Automotive AEC-Q101 8-Pin LFPAK EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar