BY228-15TR
BY228-15TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
by22813.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE AVALANCHE 1200V 3A SOD64
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-64, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 2 µs
Technology: Avalanche
Current - Average Rectified (Io): 3A
Supplier Device Package: SOD-64
Operating Temperature - Junction: 140°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1200 V
auf Bestellung 7500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BY228-15TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE AVALANCHE 1200V 3A SOD64, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-64, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 2 µs, Technology: Avalanche, Current - Average Rectified (Io): 3A, Supplier Device Package: SOD-64, Operating Temperature - Junction: 140°C (Max), Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 31283 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
BY228-15TR BY228-15TR Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division by22813.pdf Description: DIODE AVALANCHE 1200V 3A SOD64
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-64, Axial
Mounting Type: Through Hole
Technology: Avalanche
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 3
BY228-15TR BY228-15TR Hersteller : Vishay by22813.pdf Diode Switching 1.2KV 3A 2-Pin SOD-64 T/R