BYQ28E-200-E3/45
BYQ28E-200-E3/45 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
BYQ28E_UG10xCT_UGF10xCT_UGB10xCT_6-5-19.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY GP 200V 5A TO-220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 25 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V
auf Bestellung 656 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BYQ28E-200-E3/45 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY GP 200V 5A TO-220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 25 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 567 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Anzahl je Verpackung: 50 Stücke
verfügbar 5 Stücke:
BYQ28E-200-E345 BYQ28E-200-E345 Hersteller : Vishay byq28eug10xct.pdf Diode Switching 200V 10A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Produkt ist nicht verfügbar
BYQ28E-200-E3\45 BYQ28E-200-E3\45 Hersteller : Vishay Semiconductors Rectifiers 10A,200V,20NS,DUAL UF RECT