BZD27C100PHRUG
BZD27C100PHRUG Taiwan Semiconductor Corporation
BZD27C%20SERIES_AB2103.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ZENER 100V 1W SUB SMA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±6%
Package / Case: DO-219AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 100 V
Impedance (Max) (Zzt): 200 Ohms
Supplier Device Package: Sub SMA
Part Status: Active
Power - Max: 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 75 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZD27C100PHRUG Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ZENER 100V 1W SUB SMA, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±6%, Package / Case: DO-219AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 100 V, Impedance (Max) (Zzt): 200 Ohms, Supplier Device Package: Sub SMA, Part Status: Active, Power - Max: 1 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 75 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZD27C100PHRUG
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZD27C100PHRUG BZD27C100PHRUG Hersteller : Taiwan Semiconductor BZD27C_SERIES_AA1806-1606216.pdf Zener Diodes Sub SMA 1000mW 6% Ze ner Diode