BZD27C27PH
BZD27C27PH Taiwan Semiconductor Corporation
BZD27CH SERIES_A2103.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: SUB SMA, 1000MW, 6%, ZENER DIODE
Tolerance: ±7.04%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 27 V
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Supplier Device Package: Sub SMA
Power - Max: 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 20 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZD27C27PH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: SUB SMA, 1000MW, 6%, ZENER DIODE, Tolerance: ±7.04%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-123, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 27 V, Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms, Supplier Device Package: Sub SMA, Power - Max: 1 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 20 V.
Weitere Produktangebote BZD27C27PH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZD27C27PH BZD27C27PH Hersteller : Taiwan Semiconductor BZD27CH SERIES_A2103.pdf Zener Diodes 1000mW, 6%, Zener Diode