BZT52-B47X Nexperia USA Inc.
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 47V 590MW SOD123
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±1.91%
Package / Case: SOD-123
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TA)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 47 V
Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms
Supplier Device Package: SOD-123
Part Status: Active
Power - Max: 590 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 32.9 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZT52-B47X Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 47V 590MW SOD123, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±1.91%, Package / Case: SOD-123, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TA), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 47 V, Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms, Supplier Device Package: SOD-123, Part Status: Active, Power - Max: 590 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 32.9 V.