Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > BZT52B15L0S001
BZT52B15L0S001
BZT52B15L0S001 NextGen Components
BZT52B15L0S001.pdf
Hersteller: NextGen Components
Description: DIODE ZENER 15V 500mW SOD-123
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 15 V
Impedance (Max) (Zzt): 18 Ohms
Supplier Device Package: SOD-123
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 0.9 V @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 0.045 µA @ 10.5 V
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZT52B15L0S001 NextGen Components
Description: DIODE ZENER 15V 500mW SOD-123, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-123, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 15 V, Impedance (Max) (Zzt): 18 Ohms, Supplier Device Package: SOD-123, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 0.9 V @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 0.045 µA @ 10.5 V.