BZT55C18 L0G
BZT55C18 L0G Taiwan Semiconductor Corporation
BZT55C2V4 SERIES_I2301.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ZENER 18V 500MW MINI MELF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 18 V
Impedance (Max) (Zzt): 50 Ohms
Supplier Device Package: Mini MELF
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 13 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZT55C18 L0G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ZENER 18V 500MW MINI MELF, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 18 V, Impedance (Max) (Zzt): 50 Ohms, Supplier Device Package: Mini MELF, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 13 V.
Weitere Produktangebote BZT55C18 L0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZT55C18 L0G BZT55C18 L0G Hersteller : Taiwan Semiconductor BZT55C2V4_SERIES_H1809-2302791.pdf Zener Diodes QMMELF, 500mW, 5%, Small Signal Zener Diode