BZV55C12 L1G
BZV55C12 L1G Taiwan Semiconductor Corporation
BZV55C2V4%20SERIES_G1804.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ZENER 12V 500MW MINI MELF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 12 V
Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms
Supplier Device Package: Mini MELF
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 9.1 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZV55C12 L1G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ZENER 12V 500MW MINI MELF, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 12 V, Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms, Supplier Device Package: Mini MELF, Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 9.1 V.