BZW04-78B
BZW04-78B Diotec Semiconductor
bzw045v8.pdf
Hersteller: Diotec Semiconductor
Description: TVSDIODE,DO-15,77.8V,400W,UNI
Packaging: Strip
Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -50°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 77.8V
Supplier Device Package: DO-15 (DO-204AC)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 86.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 125V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZW04-78B Diotec Semiconductor
Description: TVSDIODE,DO-15,77.8V,400W,UNI, Packaging: Strip, Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -50°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 77.8V, Supplier Device Package: DO-15 (DO-204AC), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 86.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 125V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote BZW04-78B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZW04-78B BZW04-78B Hersteller : Taiwan Semiconductor BZW04%20SERIES_I15-972385.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 78V 400W 5% Bidir