Produkte > VISHAY > BZX384B3V3-HE3-18
BZX384B3V3-HE3-18
BZX384B3V3-HE3-18 Vishay
bzx384.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Zener Single 3.3V 2% 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX384B3V3-HE3-18 Vishay
Description: DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-76, SOD-323, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.3 V, Impedance (Max) (Zzt): 95 Ohms, Supplier Device Package: SOD-323, Grade: Automotive, Part Status: Active, Power - Max: 200 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZX384B3V3-HE3-18
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX384B3V3-HE3-18 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division Description: DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323
Tolerance: ±2%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.3 V
Impedance (Max) (Zzt): 95 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 200 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±2%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 95 Ohms
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 200 mW
Qualification: AEC-Q101
BZX384B3V3-HE3-18 BZX384B3V3-HE3-18 Hersteller : Vishay Semiconductors Zener Diodes 3.3 Volt 0.2W 2% AUTO