BZX79B4V7 A0G
BZX79B4V7 A0G Taiwan Semiconductor Corporation
BZX79B2V4%20SERIES_E2103.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±2%
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 4.7 V
Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms
Supplier Device Package: DO-35
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 3 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX79B4V7 A0G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±2%, Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 4.7 V, Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms, Supplier Device Package: DO-35, Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 3 V.
Weitere Produktangebote BZX79B4V7 A0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX79B4V7 A0G BZX79B4V7 A0G Hersteller : Taiwan Semiconductor BZX79B2V4%20SERIES_E2103.pdf Zener Diodes 500mW, 2%, Small Signal Zener Diode