BZX79C18 A0G
BZX79C18 A0G Taiwan Semiconductor Corporation
pdf.php?pn=BZX79C18
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ZENER 18V 500MW DO35
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 18 V
Impedance (Max) (Zzt): 45 Ohms
Supplier Device Package: DO-35
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 12.6 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX79C18 A0G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ZENER 18V 500MW DO35, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 18 V, Impedance (Max) (Zzt): 45 Ohms, Supplier Device Package: DO-35, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 12.6 V.
Weitere Produktangebote BZX79C18 A0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX79C18 A0G BZX79C18 A0G Hersteller : Taiwan Semiconductor pdf.php?pn=BZX79C18 Zener Diodes 500mW, 5%, Small Signal Zener Diode