Produkte > PANJIT SEMICONDUCTOR > BZX84B16W-AU_R1_007A1
BZX84B16W-AU_R1_007A1 PanJit Semiconductor
BZX84B2V4W-AU_SER.pdf
Hersteller: PanJit Semiconductor
Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 200mW; 16V; SMD; reel,tape; SOT323; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.2W
Zener voltage: 16V
Mounting: SMD
Tolerance: ±2%
Kind of package: reel; tape
Case: SOT323
Semiconductor structure: single diode
Application: automotive industry
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84B16W-AU_R1_007A1 PanJit Semiconductor
Category: SMD Zener diodes, Description: Diode: Zener; 200mW; 16V; SMD; reel,tape; SOT323; single diode, Type of diode: Zener, Power dissipation: 0.2W, Zener voltage: 16V, Mounting: SMD, Tolerance: ±2%, Kind of package: reel; tape, Case: SOT323, Semiconductor structure: single diode, Application: automotive industry.