Produkte > NXP SEMICONDUCTORS > BZX84-C2V4T/R
BZX84-C2V4T/R NXP Semiconductors
Hersteller: NXP Semiconductors
Diode Zener Single 2.4V 5% 250mW 3-Pin TO-236AB T/R
auf Bestellung 1842000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14706
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84-C2V4T/R NXP Semiconductors
Description: DIODE ZENER 2.4V 350MW SOT23, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.4 V, Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23, Part Status: Active, Power - Max: 350 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84-C2V4T/R Hersteller : NXP Semiconductors Diode Zener Single 2.4V 5% 250mW 3-Pin TO-236AB T/R
auf Bestellung 320640 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14706
BZX84C2V4 TR BZX84C2V4 TR Hersteller : Central Semiconductor Corp BZX84C3V3-33.PDF Description: DIODE ZENER 2.4V 350MW SOT23
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.4 V
Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23
Part Status: Active
Power - Max: 350 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1 V