Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > BZX84C2V7 TR TIN/LEAD
BZX84C2V7 TR TIN/LEAD
BZX84C2V7 TR TIN/LEAD Central Semiconductor Corp
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: 2.7V 350MW SMD DIODE-ZENER SINGL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±7.41%
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.7 V
Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23
Power - Max: 350 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 1 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84C2V7 TR TIN/LEAD Central Semiconductor Corp
Description: 2.7V 350MW SMD DIODE-ZENER SINGL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±7.41%, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.7 V, Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23, Power - Max: 350 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 1 V.
Weitere Produktangebote BZX84C2V7 TR TIN/LEAD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84C2V7 TR TIN/LEAD BZX84C2V7 TR TIN/LEAD Hersteller : Central Semiconductor BZX84C3V3-33.PDF Zener Diodes 350mW 2.7Vz 20uA 92mA 1.0Vr