Produkte > MICRO COMMERCIAL CO > BZX84C36WHE3-TP
BZX84C36WHE3-TP
BZX84C36WHE3-TP Micro Commercial Co
BZX84C2V4WHE3_BZX84C39WHE3(SOT-323).pdf
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: ZENER DIODES
Tolerance: ±5.56%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-70, SOT-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 36 V
Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms
Supplier Device Package: SOT-323
Grade: Automotive
Power - Max: 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 25.2 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84C36WHE3-TP Micro Commercial Co
Description: ZENER DIODES, Tolerance: ±5.56%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-70, SOT-323, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 36 V, Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms, Supplier Device Package: SOT-323, Grade: Automotive, Power - Max: 200 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 25.2 V, Qualification: AEC-Q101.