Produkte > NEXPERIA > BZX84-C5V1,215
BZX84-C5V1,215
BZX84-C5V1,215 NEXPERIA
BZX84_SER.pdf
Hersteller: NEXPERIA
Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.25W; 5.1V; SMD; reel,tape; SOT23; Ifmax: 200mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.25W
Zener voltage: 5.1V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: reel; tape
Max. forward voltage: 0.9V
Case: SOT23
Max. load current: 0.2A
Semiconductor structure: single diode
auf Bestellung 4601 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 417
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84-C5V1,215 NEXPERIA
Description: DIODE ZENER 5.1V 250MW TO236AB, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V, Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms, Supplier Device Package: TO-236AB, Part Status: Active, Power - Max: 250 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 2 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84-C5V1,215 BZX84-C5V1,215 Hersteller : Nexperia bzx84_ser.pdf Diode Zener Single 5.1V 5% 250mW 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 666 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
BZX84-C5V1,215 Hersteller : NXP BZX84_SER.pdf 200mA; 250mW; 5,1V; SOT23 (TO-236AB); AEC-Q101; packing: tape/reel; SMD BZX84-C5V1,215 NXP DZ 5V1.84C.215 5 smd NXP
Anzahl je Verpackung: 3000 Stücke
auf Bestellung 610 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
auf Bestellung 21000 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 3000
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: BZX84 Series
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
BZX84-C5V1,215 BZX84-C5V1,215 Hersteller : NXP BZX84_SERIES_3.pdf 5.1V 5%, 0.25W, SOT-23 (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
BZX84-C5V1,215 BZX84-C5V1,215 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZX84_SER.pdf Description: DIODE ZENER 5.1V 250MW TO236AB
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Supplier Device Package: TO-236AB
Part Status: Active
Power - Max: 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 2 V
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 250 mW
BZX84-C5V1.215 Hersteller : NEXPERIA BZX84_SER.pdf Category: SMD Zener diodes
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.25W
Zener voltage: 5.1V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: reel; tape
Case: SOT23
Max. forward voltage: 0.9V
Max. load current: 0.2A