Produkte > MICRO COMMERCIAL CO > BZX84C6V8WHE3-TP
BZX84C6V8WHE3-TP
BZX84C6V8WHE3-TP Micro Commercial Co
BZX84C2V4WHE3_BZX84C39WHE3(SOT-323).pdf
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: DIODE ZENER 6.8V 200MW SOT323
Tolerance: ±5.88%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-70, SOT-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Supplier Device Package: SOT-323
Grade: Automotive
Power - Max: 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 4 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84C6V8WHE3-TP Micro Commercial Co
Description: DIODE ZENER 6.8V 200MW SOT323, Tolerance: ±5.88%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-70, SOT-323, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V, Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms, Supplier Device Package: SOT-323, Grade: Automotive, Power - Max: 200 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 4 V, Qualification: AEC-Q101.