Produkte > KNOWLES DIELECTRIC LABS > C04UL1R6C-6ZN-X0T
C04UL1R6C-6ZN-X0T Knowles Dielectric Labs
MLC_SLC_Cap_Cat.pdf
Hersteller: Knowles Dielectric Labs
Description: HIGH-Q MLCC (UL): 0402, 1.6 PF (
Tolerance: ±0.25pF
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.025" (0.64mm)
Capacitance: 1.6 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details C04UL1R6C-6ZN-X0T Knowles Dielectric Labs
Description: HIGH-Q MLCC (UL): 0402, 1.6 PF (, Tolerance: ±0.25pF, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 200V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.025" (0.64mm), Capacitance: 1.6 pF.
Weitere Produktangebote C04UL1R6C-6ZN-X0T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
C04UL1R6C-6ZN-X0T C04UL1R6C-6ZN-X0T Hersteller : Knowles Dielectric Labs SMD_Hi_Rel_Caps_High_Caps__UL__P40_42-3358706.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT High-Q MLCC (UL): 0402, 1.6 pF (+/-0.25pF) 200V