Produkte > KNOWLES DIELECTRIC LABS > C11CF180K-9ZN-X0T
C11CF180K-9ZN-X0T Knowles Dielectric Labs
MLC_SLC_Cap_Cat.pdf
Hersteller: Knowles Dielectric Labs
Description: HIGH-Q MLCC (CF): 0505, 18 PF (1
Tolerance: ±10%
Features: High Q, Low Loss
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0505 (1313 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.053" (1.35mm)
Capacitance: 18 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details C11CF180K-9ZN-X0T Knowles Dielectric Labs
Description: HIGH-Q MLCC (CF): 0505, 18 PF (1, Tolerance: ±10%, Features: High Q, Low Loss, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0505 (1313 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.053" (1.35mm), Capacitance: 18 pF.
Weitere Produktangebote C11CF180K-9ZN-X0T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
C11CF180K-9ZN-X0T Hersteller : Knowles Dielectric Labs SMD_High_Q_Porcelain__CF_P47_49-1772511.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT High-Q MLCC (CF): 0505, 18 pF (+/-10%) 250V