Produkte > KNOWLES DIELECTRIC LABS > C17UL100K-7ZN-X0T
C17UL100K-7ZN-X0T Knowles Dielectric Labs
MLC_SLC_Cap_Cat.pdf
Hersteller: Knowles Dielectric Labs
Description: HIGH-Q MLCC (UL): 1111, 10 PF (1
Tolerance: ±10%
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: 1111 (2828 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.102" (2.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details C17UL100K-7ZN-X0T Knowles Dielectric Labs
Description: HIGH-Q MLCC (UL): 1111, 10 PF (1, Tolerance: ±10%, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 1000V (1kV), Package / Case: 1111 (2828 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.102" (2.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 pF.