Produkte > PRYSMIAN GROUP > C2688A.18.10
C2688A.18.10
C2688A.18.10 Prysmian Group
#page=38
Hersteller: Prysmian Group
Description: CABLE 4COND 18AWG GRAY SHLD 500'
Packaging: Spool
Length: 500.0' (152.4m)
Wire Gauge: 18 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Conductor Strand: 16/30
Operating Temperature: -20°C ~ 80°C
Number of Conductors: 4
Cable Type: Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter: 0.286" (7.26mm)
Usage: Communication, Control
Conductor Insulation: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Ratings: ASTM B-33
Jacket (Insulation) Thickness: 0.0320" (0.813mm)
Shield Type: Braid
Conductor Material: Copper, Annealed Tinned
Jacket Color: Gray
Voltage: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details C2688A.18.10 Prysmian Group
Description: CABLE 4COND 18AWG GRAY SHLD 500', Packaging: Spool, Length: 500.0' (152.4m), Wire Gauge: 18 AWG, Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Conductor Strand: 16/30, Operating Temperature: -20°C ~ 80°C, Number of Conductors: 4, Cable Type: Multi-Conductor, Jacket (Insulation) Diameter: 0.286" (7.26mm), Usage: Communication, Control, Conductor Insulation: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Ratings: ASTM B-33, Jacket (Insulation) Thickness: 0.0320" (0.813mm), Shield Type: Braid, Conductor Material: Copper, Annealed Tinned, Jacket Color: Gray, Voltage: 300 V.