Produkte > PRYSMIAN GROUP > C3065.18.86
C3065.18.86
C3065.18.86 Prysmian Group
#page=30
Hersteller: Prysmian Group
Description: CABLE 6COND 18AWG NAT SHLD 500'
Features: Drain Wire, Rip Cord
Packaging: Bulk
Length: 500.0' (152.4m)
Wire Gauge: 18 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Conductor Strand: 7/26
Operating Temperature: 0°C ~ 75°C
Number of Conductors: 6
Cable Type: Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter: 0.230" (5.84mm)
Usage: Communication, Control
Ratings: ASTM B-3
Jacket (Insulation) Thickness: 0.0150" (0.381mm)
Shield Type: Foil
Conductor Material: Copper, Annealed Bare
Jacket Color: Natural
Part Status: Active
Voltage: 150 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details C3065.18.86 Prysmian Group
Description: CABLE 6COND 18AWG NAT SHLD 500', Features: Drain Wire, Rip Cord, Packaging: Bulk, Length: 500.0' (152.4m), Wire Gauge: 18 AWG, Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Conductor Strand: 7/26, Operating Temperature: 0°C ~ 75°C, Number of Conductors: 6, Cable Type: Multi-Conductor, Jacket (Insulation) Diameter: 0.230" (5.84mm), Usage: Communication, Control, Ratings: ASTM B-3, Jacket (Insulation) Thickness: 0.0150" (0.381mm), Shield Type: Foil, Conductor Material: Copper, Annealed Bare, Jacket Color: Natural, Part Status: Active, Voltage: 150 V.