C310T-3.15-R-TR1 Eaton - Electronics Division
C310T_Series.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC AXIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Cartridge, Non-Standard (Axial)
Size / Dimension: 0.157" Dia x 0.453" L (4.00mm x 11.50mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Through Hole
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: CQC, cURus, KTL, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A
Part Status: Obsolete
Current Rating (Amps): 3.15 A
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 36.4
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details C310T-3.15-R-TR1 Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC AXIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Cartridge, Non-Standard (Axial), Size / Dimension: 0.157" Dia x 0.453" L (4.00mm x 11.50mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Through Hole, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: CQC, cURus, KTL, VDE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A, Part Status: Obsolete, Current Rating (Amps): 3.15 A, Voltage Rating - AC: 250 V, Melting I²t: 36.4.