Produkte > PRYSMIAN GROUP > C3112.18.86
C3112.18.86 Prysmian Group
#page=19
Hersteller: Prysmian Group
Description: CABLE 2COND 18AWG NATURAL 500'
Features: Rip Cord
Packaging: Bulk
Length: 500.0' (152.4m)
Wire Gauge: 18 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Conductor Strand: 7/26
Operating Temperature: 0°C ~ 75°C
Number of Conductors: 2
Cable Type: Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter: 0.156" (3.96mm)
Usage: Communication, Control
Ratings: ASTM B-3
Jacket (Insulation) Thickness: 0.0150" (0.381mm)
Conductor Material: Copper, Bare
Jacket Color: Natural
Voltage: 150 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details C3112.18.86 Prysmian Group
Description: CABLE 2COND 18AWG NATURAL 500', Features: Rip Cord, Packaging: Bulk, Length: 500.0' (152.4m), Wire Gauge: 18 AWG, Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Conductor Strand: 7/26, Operating Temperature: 0°C ~ 75°C, Number of Conductors: 2, Cable Type: Multi-Conductor, Jacket (Insulation) Diameter: 0.156" (3.96mm), Usage: Communication, Control, Ratings: ASTM B-3, Jacket (Insulation) Thickness: 0.0150" (0.381mm), Conductor Material: Copper, Bare, Jacket Color: Natural, Voltage: 150 V.