Produkte > CW INDUSTRIES > C3AAG-1006M
C3AAG-1006M
C3AAG-1006M CW Industries
Ribbon%20Cable%20Assembly%20Length%20rev2.pdf
Hersteller: CW Industries
Description: IDC CABLE - CSC10G/AE10M/CSC10G
Contact Finish: Gold
Color: Multiple, Ribbon
Length: 0.500' (152.40mm, 6.00")
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 10
Cable Termination: IDC
Pitch - Cable: 0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector: 0.100" (2.54mm)