Produkte > CW INDUSTRIES > C3APS-1006G
C3APS-1006G
C3APS-1006G CW Industries
Ribbon%20Cable%20Assembly%20Length%20rev2.pdf
Hersteller: CW Industries
Description: IDC CABLE - CSC10S/AE10G/CPC10S
Packaging: Bulk
Connector Type: Socket to PCB
Contact Finish: Tin
Color: Gray, Ribbon
Length: 0.500' (152.40mm, 6.00")
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2, 4
Usage: Board In
Contact Finish Thickness: 100.0µin (2.54µm)
Cable Termination: IDC
Pitch - Cable: 0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector: 0.100" (2.54mm)