Produkte > CW INDUSTRIES > C3CEG-1006G
C3CEG-1006G
C3CEG-1006G CW Industries
Ribbon_Cable_Assembly_Length.pdf
Hersteller: CW Industries
Description: IDC CABLE - CKC10G/AE10G/CCE10G
Packaging: Bulk
Features: Polarizing Key
Connector Type: Socket to Card Edge
Contact Finish: Gold
Color: Gray, Ribbon
Length: 0.500' (152.40mm, 6.00")
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Contact Finish Thickness: 10.0µin (0.25µm)
Cable Termination: IDC
Pitch - Cable: 0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector: 0.100" (2.54mm)