CA1AR-12V-C-5 Panasonic Electric Works
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RF/Wireless
Features: Resistor, Sealed - Fully
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -30°C ~ 80°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current: 160.9 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 16VDC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 8 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CA1AR-12V-C-5 Panasonic Electric Works
Description: RF/Wireless, Features: Resistor, Sealed - Fully, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -30°C ~ 80°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Coil Current: 160.9 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 16VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 8 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active.