Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > CA55E035M476TA
CA55E035M476TA
CA55E035M476TA NextGen Components
CA55E035M476TA.pdf
Hersteller: NextGen Components
Description: CAP TANT POLY 47UF 35V 2917
Tolerance: ±20%
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm
Manufacturer Size Code: E
Height - Seated (Max): 0.181" (4.60mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 35 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details CA55E035M476TA NextGen Components
Description: CAP TANT POLY 47UF 35V 2917, Tolerance: ±20%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2917 (7343 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm, Manufacturer Size Code: E, Height - Seated (Max): 0.181" (4.60mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 35 V.