Produkte > LEMO > CAB.H26.GLW.C72G
CAB.H26.GLW.C72G
CAB.H26.GLW.C72G LEMO
CD-CAB.H26.GLW.C72G-01-en.pdf
Hersteller: LEMO
Description: PLUG(CDB) 26CTS HV
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Gray
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 26
Orientation: B
Shell Size - Insert: H-26
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.209" ~ 0.283" (5.30mm ~ 7.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Polysulfone (PSU)
Primary Material: Plastic
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CAB.H26.GLW.C72G LEMO
Description: PLUG(CDB) 26CTS HV, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Gray, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 26, Orientation: B, Shell Size - Insert: H-26, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.209" ~ 0.283" (5.30mm ~ 7.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polysulfone (PSU), Primary Material: Plastic.