Produkte > WOLFSPEED, INC. > CAB011A12GM3
CAB011A12GM3
CAB011A12GM3 Wolfspeed, Inc.
Wolfspeed_CAB011A12GM3_data_sheet.pdf
Hersteller: Wolfspeed, Inc.
Description: MOSFET 2N-CH 1200V 141A MODULE
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Configuration: 2 N-Channel (Half Bridge)
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Silicon Carbide (SiC)
Power - Max: 10mW
Drain to Source Voltage (Vdss): 1200V (1.2kV)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 141A (Tj)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 11000pF @ 1000V
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 13.9mOhm @ 150A, 15V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 354nC @ 15V
Vgs(th) (Max) @ Id: 3.9V @ 34mA
Supplier Device Package: Module
auf Bestellung 52 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CAB011A12GM3 Wolfspeed, Inc.
Description: MOSFET 2N-CH 1200V 141A MODULE, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Configuration: 2 N-Channel (Half Bridge), Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Technology: Silicon Carbide (SiC), Power - Max: 10mW, Drain to Source Voltage (Vdss): 1200V (1.2kV), Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 141A (Tj), Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 11000pF @ 1000V, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 13.9mOhm @ 150A, 15V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 354nC @ 15V, Vgs(th) (Max) @ Id: 3.9V @ 34mA, Supplier Device Package: Module.