Produkte > WOLFSPEED, INC. > CAB500M17HM3
CAB500M17HM3
CAB500M17HM3 Wolfspeed, Inc.
Wolfspeed_CAB500M17HM3_data_sheet.pdf
Hersteller: Wolfspeed, Inc.
Description: MOSFET 2N-CH 1700V 653A MODULE
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Configuration: 2 N-Channel (Dual)
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ)
Technology: Silicon Carbide (SiC)
Drain to Source Voltage (Vdss): 1700V (1.7kV)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 653A (Tc)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 64900pF @ 1200V
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 2.6mOhm @ 500A, 15V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 1992nC @ 15V
Vgs(th) (Max) @ Id: 3.6V @ 203mA
Supplier Device Package: Module
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CAB500M17HM3 Wolfspeed, Inc.
Description: MOSFET 2N-CH 1700V 653A MODULE, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Configuration: 2 N-Channel (Dual), Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ), Technology: Silicon Carbide (SiC), Drain to Source Voltage (Vdss): 1700V (1.7kV), Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 653A (Tc), Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 64900pF @ 1200V, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 2.6mOhm @ 500A, 15V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 1992nC @ 15V, Vgs(th) (Max) @ Id: 3.6V @ 203mA, Supplier Device Package: Module.