Produkte > WOLFSPEED, INC. > CAB650M17HM3
CAB650M17HM3
CAB650M17HM3 Wolfspeed, Inc.
Wolfspeed_CAB650M17HM3_data_sheet.pdf
Hersteller: Wolfspeed, Inc.
Description: MOSFET 2N-CH 1700V 916A MODULE
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Configuration: 2 N-Channel (Dual)
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ)
Technology: Silicon Carbide (SiC)
Drain to Source Voltage (Vdss): 1700V (1.7kV)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 916A (Tc)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 97300pF @ 1200V
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.86mOhm @ 650A, 15V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 2988nC @ 15V
Vgs(th) (Max) @ Id: 3.6V @ 305mA
Supplier Device Package: Module
Part Status: Active
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CAB650M17HM3 Wolfspeed, Inc.
Description: MOSFET 2N-CH 1700V 916A MODULE, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Configuration: 2 N-Channel (Dual), Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ), Technology: Silicon Carbide (SiC), Drain to Source Voltage (Vdss): 1700V (1.7kV), Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 916A (Tc), Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 97300pF @ 1200V, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.86mOhm @ 650A, 15V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 2988nC @ 15V, Vgs(th) (Max) @ Id: 3.6V @ 305mA, Supplier Device Package: Module, Part Status: Active.