Produkte > WOLFSPEED, INC. > CAB760M12HM3R
CAB760M12HM3R
CAB760M12HM3R Wolfspeed, Inc.
Wolfspeed_CAB760M12HM3R.pdf
Hersteller: Wolfspeed, Inc.
Description: 760A 1200V SIC HALF-BRIDGE MODUL
Packaging: Box
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Configuration: 2 N-Channel (Half Bridge)
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ)
Technology: Silicon Carbide (SiC)
Power - Max: 50mW
Drain to Source Voltage (Vdss): 1200V (1.2kV)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 1.015kA (Tc)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 79400pF @ 800V
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.73mOhm @ 760A, 15V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 2724nC @ 15V
Vgs(th) (Max) @ Id: 3.6V @ 280mA
Supplier Device Package: Module
Part Status: Active
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CAB760M12HM3R Wolfspeed, Inc.
Description: 760A 1200V SIC HALF-BRIDGE MODUL, Packaging: Box, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Configuration: 2 N-Channel (Half Bridge), Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ), Technology: Silicon Carbide (SiC), Power - Max: 50mW, Drain to Source Voltage (Vdss): 1200V (1.2kV), Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 1.015kA (Tc), Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 79400pF @ 800V, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.73mOhm @ 760A, 15V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 2724nC @ 15V, Vgs(th) (Max) @ Id: 3.6V @ 280mA, Supplier Device Package: Module, Part Status: Active.