Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR > CAK3-076C PBFREE
CAK3-076C PBFREE
CAK3-076C PBFREE Central Semiconductor
Central_Semiconductor_CAK3_012C_Series-2577064.pdf
Hersteller: Central Semiconductor
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 76V Through-Hole Transient Voltage Suppressor Misc. Bi-Directional
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CAK3-076C PBFREE Central Semiconductor
Description: TVS DIODE 76VWM 140V AXIAL, Packaging: Box, Package / Case: Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center), Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3000A (3kA) (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 76V (Max), Supplier Device Package: Axial, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 85V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 140V, Power Line Protection: No.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CAK3-076C PBFREE Hersteller : Central Semiconductor Corp Description: TVS DIODE 76VWM 140V AXIAL
Packaging: Box
Package / Case: Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3000A (3kA) (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 76V (Max)
Supplier Device Package: Axial
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 85V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 140V