CAK6-066C PBFREE Central Semiconductor Corp
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: THROUGH-HOLE TRANSIENT VOLTAGE S
Packaging: Box
Package / Case: Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6000A (6kA) (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 66V (Max)
Supplier Device Package: Axial
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 70V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 125V
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 25 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CAK6-066C PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: THROUGH-HOLE TRANSIENT VOLTAGE S, Packaging: Box, Package / Case: Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center), Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6000A (6kA) (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 66V (Max), Supplier Device Package: Axial, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 70V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 125V, Power Line Protection: No, Part Status: Active.