Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR > CAK6-076C PBFREE
CAK6-076C PBFREE
CAK6-076C PBFREE Central Semiconductor
CAK6-042C_SERIES.PDF
Hersteller: Central Semiconductor
ESD Protection Diodes / TVS Diodes
auf Bestellung 25 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CAK6-076C PBFREE Central Semiconductor
Description: TRANSIENT VOLTAGE SUPPRES, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center), Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6000A (6kA) (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 76V, Supplier Device Package: Axial, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 83V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 135V, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6000A (6kA) (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 76V
Supplier Device Package: Axial
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 83V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 135V