CB1-T-R-B-12V Panasonic Electric Works
CB_Relays_2017_DS.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: CB RELAY WITH ISO TERMINAL
Packaging: Bulk
Features: Resistor, Sealed - Fully
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current: 134 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 14VDC - Nom
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 7 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CB1-T-R-B-12V Panasonic Electric Works
Description: CB RELAY WITH ISO TERMINAL, Packaging: Bulk, Features: Resistor, Sealed - Fully, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Coil Current: 134 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 14VDC - Nom, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 7 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms, Part Status: Active.