CB1AF-R-P-24V
CB1AF-R-P-24V Panasonic Electric Works
CB_Relays_2017_DS.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPST 20A 24V
Packaging: Bulk
Features: Resistor, Sealed - Flux Protection
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Coil Current: 84 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 28VDC - Nom
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 14 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Produktbewertung abgeben
Technische Details CB1AF-R-P-24V Panasonic Electric Works
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPST 20A 24V, Packaging: Bulk, Features: Resistor, Sealed - Flux Protection, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Coil Current: 84 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 28VDC - Nom, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 14 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms.
Weitere Produktangebote CB1AF-R-P-24V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CB1AF-R-P-24V CB1AF-R-P-24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices CB_Relays_2017_DS.pdf Automotive Relays 1 Form A 24V with resistor inside