CB1AF-T-24V Panasonic Electric Works
246470
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 24V
Features: Sealed - Flux Protection
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current: 75 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 14VDC - Nom
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 14 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details CB1AF-T-24V Panasonic Electric Works
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 24V, Features: Sealed - Flux Protection, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Coil Current: 75 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 14VDC - Nom, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 14 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms, Part Status: Active.