CB1F-R-M-24V
CB1F-R-M-24V Panasonic Electric Works
CB%20Relay%20Data%20sheet.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 24V
Packaging: Bulk
Features: Resistor, Sealed - Flux Protection
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current: 84 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 28VDC - Nom
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 14 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CB1F-R-M-24V Panasonic Electric Works
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 24V, Packaging: Bulk, Features: Resistor, Sealed - Flux Protection, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Coil Current: 84 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 28VDC - Nom, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 14 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms.
Weitere Produktangebote CB1F-R-M-24V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CB1F-R-M-24V CB1F-R-M-24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices CB%20Relay%20Data%20sheet.pdf Automotive Relays 1 Form C 24V with resistor inside