CB1V-R-12V Panasonic Electric Works
246470
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: CB RELAY 1 FORM C 35A 12V
Features: Resistor, Sealed - Fully
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current: 134 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 35 A
Switching Voltage: 14VDC - Nom
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 7 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CB1V-R-12V Panasonic Electric Works
Description: CB RELAY 1 FORM C 35A 12V, Features: Resistor, Sealed - Fully, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Coil Current: 134 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 35 A, Switching Voltage: 14VDC - Nom, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 7 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms.
Weitere Produktangebote CB1V-R-12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CB1V-R-12V CB1V-R-12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices te_CB_35A.pdf Automotive Relays 35A CB Relay (Sealed)