CB1VF-R-24V Panasonic Electric Works
246470
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: CB RELAY 1 FORM C 35A 24V
Features: Resistor, Sealed - Flux Protection
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current: 84 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 15 A
Switching Voltage: 28VDC - Nom
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 14 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Produktbewertung abgeben
Technische Details CB1VF-R-24V Panasonic Electric Works
Description: CB RELAY 1 FORM C 35A 24V, Features: Resistor, Sealed - Flux Protection, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Coil Current: 84 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 15 A, Switching Voltage: 28VDC - Nom, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 14 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms.
Weitere Produktangebote CB1VF-R-24V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CB1VF-R-24V CB1VF-R-24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices te_CB_35A.pdf Automotive Relays 35A CB Relay (Vented)