Produkte > CUI DEVICES > CBM-4020B-160-367-20
CBM-4020B-160-367-20
CBM-4020B-160-367-20 CUI Devices
cbm-40b.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: DC BLOWER, 40 MM SQUARE, 20 MM,
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square/Rounded - 40.5mm L x 40.5mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 6000 RPM
Air Flow: 2.7 CFM (0.076m³/min)
Width: 20.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Fan Type: Blower
Noise: 36.7dB(A)
Static Pressure: 0.190 in H2O (47.3 Pa)
Power (Watts): 0.96 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details CBM-4020B-160-367-20 CUI Devices
Description: DC BLOWER, 40 MM SQUARE, 20 MM,, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Packaging: Box, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square/Rounded - 40.5mm L x 40.5mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 6000 RPM, Air Flow: 2.7 CFM (0.076m³/min), Width: 20.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Blower, Noise: 36.7dB(A), Static Pressure: 0.190 in H2O (47.3 Pa), Power (Watts): 0.96 W.
Weitere Produktangebote CBM-4020B-160-367-20
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CBM-4020B-160-367-20 CBM-4020B-160-367-20 Hersteller : CUI Devices cbm_40b-2449669.pdf Blowers & Centrifugal Fans dc blower, 40 mm square, 20 mm, 12 Vdc, ball, 6000 RPM, 2.66 CFM, TS