Produkte > CUI DEVICES > CBM-4020C-145-305-20
CBM-4020C-145-305-20
CBM-4020C-145-305-20 CUI Devices
cbm-40c.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: DC BLOWER, 40 MM SQUARE, 20 MM,
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square/Rounded - 40.5mm L x 40.5mm H
Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve
RPM: 4500 RPM
Air Flow: 2.0 CFM (0.056m³/min)
Width: 20.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Fan Type: Blower
Noise: 30.5dB(A)
Static Pressure: 0.110 in H2O (27.4 Pa)
Power (Watts): 0.48 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details CBM-4020C-145-305-20 CUI Devices
Description: DC BLOWER, 40 MM SQUARE, 20 MM,, Packaging: Box, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square/Rounded - 40.5mm L x 40.5mm H, Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve, RPM: 4500 RPM, Air Flow: 2.0 CFM (0.056m³/min), Width: 20.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Blower, Noise: 30.5dB(A), Static Pressure: 0.110 in H2O (27.4 Pa), Power (Watts): 0.48 W.
Weitere Produktangebote CBM-4020C-145-305-20
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CBM-4020C-145-305-20 CBM-4020C-145-305-20 Hersteller : Same Sky cbm-40c.pdf Blowers & Centrifugal Fans dc blower, 40 mm square, 20 mm, 12 Vdc, omniCOOL, 4500 RPM, 1.99 CFM, TS