CBR2-L060M Central Semiconductor Corp
CBR2-L010M_SERIES.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2A B-M
Packaging: Bulk
Package / Case: 4-SIP
Mounting Type: Through Hole
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: B-M
Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V
Current - Average Rectified (Io): 2 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V
auf Bestellung 34 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CBR2-L060M Central Semiconductor Corp
Description: BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2A B-M, Packaging: Bulk, Package / Case: 4-SIP, Mounting Type: Through Hole, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: B-M, Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V, Current - Average Rectified (Io): 2 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 2 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote CBR2-L060M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CBR2-L060M CBR2-L060M Hersteller : Central Semiconductor cbr2-l010m_series-1149845.pdf Bridge Rectifiers 600Vrrm 600Vr 420rms 2.0A 60V Ifsm